3 koraka za kontinuirani trening zaposlenika

21.04.2021.

Cilj svakog treninga trebao bi biti davanje pomoći i podrške zaposlenicima u promjeni ponašanja kako bi bili uspješni u obavljanju svog posla. No kako bi zaposlenici zadržali nova znanja, ali i samopouzdanje u informacije kojima barataju, trebali bi mijenjati svoja ponašanja/obrasce kroz duži period. Što nije učinkovito ako se organizira samo jedna radionica na tu temu. Njihovo znanje treba kontinuirano osvježavati i nadograđivati kroz vrijeme.

 Kako to postići uzimajući u obzir da su zaposlenici uvijek okupirani svojim tekućim dnevnim poslom i zadacima?

3 su koraka koja možete poduzeti kako bi trening pretvorili u dnevnu naviku vaših zaposlenika.

1. Nađite vrijeme za učenje

Nitko nije zauzet svaku minutu u danu. Umjesto da pokušavate zaposlenike „izvući“ na višesatne treninge, tražite umjesto toga minute. Koje su prirodne „stanice“ u danu vašeg zaposlenika – možda to može biti prilikom njihove prijave smjene ili odmah nakon dnevnog sastanka. Nađite te konstantne trenutke u prosječnom danu gdje možete predstaviti priliku za učenje.

2. Nađite kanal za učenje

Tijekom tih trenutaka u danu, gdje se fizički nalaze vaši zaposlenici? Kako možete doći do njih na toj lokaciji? Gdje im na lokaciji možete omogućiti pristup učenju? Ako je to pirikom prijave u smjenu, da li pored skenera možete staviti računalo ili ako se skener može koristiti kao uređaj za učenje? Ponekad se najjednostavnije rješenje nalazi u njihovom džepu, a koje danas svi imaju – mobitel.

Koji god odgovor da imate, bitno je pronaći najbliži kanal za učenje na lokaciji na kojoj će vaši zaposlenici biti dok su slobodni.

3. Nađite ključne vrijednosti učenja

Nakon što ste detektirali dragocjene trenutke u danu, kako ćete ih najbolje iskoristiti? Odgovor nije serviranje programa u kojem će biti izlistano što sve moraju znati vaši zaposlenici. Fokusirajte se na ono što će donijeti najviše vrijednosti zaposlenicima, a da je u skladu s trenutnim prioritetima biznisa. Možda će to biti kratki dnevni kviz koji će osvježiti njihovo znanje o stvarima koje se trenutno događaju u kompaniji, možda je to preporuka da se pročita članak koji je bio vrijedan drugim zaposlenicima ili je to kratki video koji objašnjava novi proces koji trebaju usvojiti. Koji god da je vaš fokus, on treba imati jasnu vrijednost za zaposlenika. U suprotnom, idući put neće imati njihov angažman.

 

Axonify je alat koji uklapa edukaciju u radni ritam zaposlenika na brz, atraktivan i jednostavan način. Otkrijte Axonify: https://www.lq.hr/e-learning-for-frontliners.aspx

vrh stranice